Nezařazené

Ruská modrá kočka 🐱 prodej s PP / bez PP ⁉️

Ačkoliv jsou naše kočky již vykastrované, máme pro Vás skvělou zprávu.
Pokud jste připraveni otevřít svá srdce novému členovi rodiny, neváhejte se spojit s prověřenými kolegyněmi, které budou nadšeně sdílet více informací o těchto úžasných koťátkách která jsou plné lásky a hravosti a jsou připravena najít svůj domov.
Pro získání dalších informací o dostupných koťatech, kontaktujte prosím tyto registrované chovné stanice, i když zrovna koťátko není k dispozic, můžete si jej zarezervovat, čekání se určitě vyplatí.

Sirimal Cat, CZ – https://sirimal-cat.cz/kontakt/
TASHIDELE, CZ – https://tashidele.estranky.cz/clanky/kontakt/
AKVAMARIN, CZ – http://www.akvamarin.wz.cz/index.php?obsah=kontakt
Ruská modrá Ze Suché.CZ – https://ruskamodra-zesuche.webnode.cz/kontakt/

Státní veterinární správa (SVS) zveřejnila na svém webu novou rubriku Nákup zvířat. Nákup zvířete na inzerát, v dnešní době nejčastěji na internetu, s sebou nese i určitá rizika. Nová rubrika obsahuje doporučení formou otázek a odpovědí, která by měla snížit riziko, že si potenciální nakupující pořídí zvíře z nevhodných podmínek chovu či naletí podvodníkovi.

 • kočka je očkovaná poze jednou – ani s příslibem že jednou naočkuje chovatel a podruhé vy, všechny tyto úkony požadujte potvrzené veterinárním lékařem (razítko a podpis).
 • Pokud má chovatel krásné fotky, videa, desítky postů na FB ale pravidelně nezveřejňuje přehledně všechny vrhy na svém webu, …. něco je špatně, přehlednost v chovné stanici je základ, těmto chovatelským stanicím se raději vyhněte.
 • Reprodukční testy, genetické testy, odčervení a očkování jakou jsou například: FIV, FeLV, Streptococcus canis, Chlamydophila, Mycoplasma, Colorpoint genotype C/C – vždy vyžadujte potvrzené od veterinárního lékaře a to buď v euro pase (očkovací průkaz) nebo na samostatném dokumentu vydaným veterinárním lékařem. Datumové rázítko s popisem je amatérismus chovatele a je zcela neprůkazný. V oblibě tento typ používají zahraniční chovatelé ale i chovatelé v Česku a Slovensku. Do budoucna a pro bezproblémový život zvířete a majitele, je to jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou by se měl majitel zaměřit.
 • Výstavy, ocenění, tituly rodičů či dlouholetý chov vám zdravé kotě nezaručí, proto vyžadujte od chovatele testy rodičů koťat (odpověď chovatele že má uzavřený chov a že testy nemusejí dělat je neopodstatněná). Čím více zvířat se vyskytuje v chovné stanici tím vyšší je přenos infekcí snadnější. Důrazně doporučuji požadovat testy u rodičů koček, kteří přijdou do styku se psy, riziko přenosu nemocí je zde vysoké.
 • Kotě, které nemá vystavený euro-pas a potvrzení o očkování na vzteklinu nemůže opustit Českou Republiku (nemůže být převezeno ani na Slovensko).
 • Chovatelé, kteří nebudou mít na webových stránkách přehledně všechny svoje vrhy, nebudou patřit mezi doporučované chovatelské stanice.
 • Doba covidová je přímo stvořená pro chovatele vymlouvače proč nemůžete kotě navštívit nebo že vám ho raději dovezou, první návštěvu by jste měli vždy absolvovat u chovatele.
 • Po příchodu na návštěvu si všímejte pořádku v domácnosti, neměl by jít cítit žádný zápach, zachlupacené špinavé pelíšky …
 • Pokud má chovatel kocoura, požádejte ho o seznámení se sním (určitě by neměl přebývat v zahradním domku v nehyginickém prostředí tvořeného z OSB desek 🙂
 • Jsme rádi, že i chovatelé kteří dočetli text až zde, se i nadále budou inspirovat naší chovatelskou stanicí

Tipy pro nákup koček přes inzerát Doporučení pro nákup koček nejen přes internet

INFOGRAFIKA PROČ SI NEPOŘÍDIT KOTĚ BEZ PP. DĚKUJEME ZA POSKYTNUTÍ WEBU http://www.mujzivotskockou.cz/

Na co si dát pozor při nákupu zvířete na inzerát? – informace nově na webu SVS https://www.svscr.cz

Státní veterinární správa (SVS) zveřejnila na svém webu novou rubriku Nákup zvířat. Nákup zvířete na inzerát, v dnešní době nejčastěji na internetu, s sebou nese i určitá rizika. Nová rubrika obsahuje doporučení formou otázek a odpovědí, která by měla snížit riziko, že si potenciální nakupující pořídí zvíře z nevhodných podmínek chovu či naletí podvodníkovi.

Boj proti problematickým chovům velkého množství zvířat neboli množírnám je pro veterinární dozor dlouhodobě důležitým tématem a v posledních letech se stává problematikou, o které diskutuje stále širší část veřejnosti. Kromě postupného zpřísňování legislativy, důsledných kontrol problematických chovů a následného postihování závažných porušení legislativy, vidí SVS jako efektivní nástroj především osvětu veřejnosti.

„Nemalá část osob pořizujících si psa či kočku si totiž stále neuvědomuje, že za určitých okolností to může svým nezodpovědným přístupem k nákupu zvířete být právě ona, kdo existenci množíren, podporuje,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád. „Pokud zde bude dostatečná poptávka po levných štěňatech bez ohledu na původ a chov v nevhodných podmínkách, sebepřísnější represe existenci množíren nezabrání,“ dodal.

V tuto dobu jsou ve výše zmíněné rubrice k dispozici doporučení pro nákup psa a kočky coby v našich podmínkách nejrozšířenějších zájmových zvířat. V případě zájmu o nákup psů je rovněž možné, aby veřejnost na internetových stránkách SVS otestovala své znalosti i formou kvízu. V nejbližší době budou na webu SVS zveřejněna doporučení pro nákup i jiných druhů zájmových zvířat.

SVS v uplynulých dnech o nové rubrice informovala oficiální cestou významné inzertní weby, které nabízejí také prodej zvířat a požádala je o spolupráci při šíření důležitých rad a doporučení při nákupu zvířat. „Osvěta veřejnosti a kultivace trhu se zájmovými zvířaty je ve veřejném zájmu,“ podotkl Semerád.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS

Tipy pro nákup koček přes inzerát

Rozhodli jste se pro výběr kočky v online prostředí? Nikdy si nemůžete být jisti, že všechny inzeráty pochází od spolehlivých chovatelů. Jak poznat možné podvodné jednání nebo chov v nevhodných podmínkách?
Níže nabízíme několik návodných otázek:

 1. Uvádí se v nabídce věk kotěte?
  Koťata mladší 84 dnů nesmí být odstavena od matky.
 2. Uvádí se v inzerátu, že jsou koťata očkovaná?
  Koťata se obvykle začínají očkovat v 8. – 9. týdnu věku. Před tímto termínem se k očkování sahá jen výjimečně z nákazových důvodů. Nákup takového kotěte důkladně zkonzultuje s veterinářem. Plně očkovaná by měla být okolo 16. týdne. Očkování proti vzteklině ani dalším onemocněním není u koček ze zákona povinné, ale ochrana alespoň proti základním kočičím infekcím (panleukopenie, kaliciviróza, rinotracheitída) je pro zvíře výhodou.
 3. Zmiňuje nabídka, že zvíře bylo podrobeno parazitárnímu ošetření?
  Nenakupujte od chovatelů, kteří neprovádí ošetření proti parazitům, každý by Vám měl být schopen sdělit jakým přípravkem a způsobem toto ošetření zajišťuje.
 4. Obezřetní buďte u inzerátů, které obsahují více telefonních čísel nebo e-mailů
  Vyhledejte na internetu uvedené telefonní číslo či e-mail, zjistíte tak jestli není stejný kontakt uveden u více inzerátů.
 5. Obsahuje inzerát fotografii zvířete?
  Na fotografii by nemělo být patrné, že je zvíře příliš mladé (zavřené a zalepené oči), že neprospívá (ztráta srsti, vyhublost, …).
 6. Umožní Vám chovatel vidět kotě v místě chovu?
  NIKDY nepřebírejte kočku (nebo kotě) u silnice nebo na parkovišti. Vždy si ho vyzvedněte z domova původního chovatele.
 7. Umožní Vám chovatel vidět matku kotěte?
  Navštivte původní chov nejlépe alespoň jednou předtím, než si kočku (nebo kotě) přivezete do svého domova. Podívejte se na chování zvířete s jeho matkou, případně sourozenci. Měli by si hrát, vzájemně se o sebe zajímat.
 8. Co byste měli udělat, když si pro kotě přijedete?
  Ubezpečte se, že celý vrh i Vámi vybrané kotě vypadají zdravě. Na první pohled by měly být patrné následující znaky: zvíře by mělo být aktivní s jasnýma a čistýma očima, nemělo by být letargické, zapáchat, nemělo by mít výtok z očí, uší ani nosu, nemělo by kýchat, kašlat, sípat, nemělo by mít holá místa v srsti, blechy, boule nebo jizvy.
 9. Jaké dokumenty byste spolu se zvířetem měli požadovat?
  Doporučujeme Vám sepsat kupní smlouvu, pokud Vás prodejce nepožádá o Vaše údaje, je to důvod k obavám.

Doporučení pro nákup koček nejen přes internet

Internetový prodej je stále oblíbenější formou prodeje. Kromě široké škály hmotných produktů a služeb všeho druhu je „na síti“ možné koupit také zvířata. Prostředí internetu s sebou kromě nesporných výhod nese i určitá rizika. Odpovědi na následující otázky by Vám měly pomoci si ujasnit okolnosti nákupu a ušetřit Vás následného zbytečného rozčarování a problémů. Zejména v případě, že si odpovíte ANO na některé otázky z okruhů C-F, buďte velmi obezřetní. Mohli byste si vybrat kočku z nevhodných podmínek chovu nebo kočku z nevhodné plemenitby, což může vést v budoucnu k velkým zdravotním problémům vašeho zvířete. Osoby, které používají podvodné praktiky na internetu (nejen při prodeji zvířat), jsou velmi vynalézavé, takže může být obtížné odhalit problém ještě před nákupem vámi vybrané kočky. Zodpovězením těchto kontrolních otázek můžete snížit riziko, že se stanete obětí těchto podvodníků, resp. že svým nákupem podpoříte fungování tzv. množíren, ve kterých jsou zvířata chována v nevhodných podmínkách a bez ohledu na jejich zdraví a potřeby.

A. Otázky, které byste měli klást sami sobě před rozhodnutím o pořízení kočky (bez ohledu na formu nákupu)

Uvědomujete si, že kočka se může dožít 15 i více let a po celou tuto dobu za ní budu odpovědný?
Jste schopen zvířeti věnovat čas a zajistit mu vhodné podmínky chovu?

vyhovující prostředí např. odstranit z domácnosti jedovaté rostliny a upevnit velké nestabilní předměty
vhodnou stravu
umožnit zvířeti chovat se přirozeně
zajistit zvířeti prostředí bohaté na podněty

Jste schopni zajistit kočce neměnné bydlení? Kočky jsou fixovány na prostředí, ve kterém si vytvořily „teritorium“, velice těžce si zvykají na změny domova a může dojít i ke zhoršení zdravotního stavu, případně změny v povaze.
Uvědomujete si, že nákup je pouze prvotní finanční investice, a budou následovat i další, např. náklady na krmení a veterinární péči?
Souhlasí s výběrem konkrétního plemene kočky mé nejbližší okolí (rodina, spolubydlící)?
Máte předem promyšleno, kdo se o kočku dokáže postarat v případě Vaší nepřítomnosti/nemoci?

V případě, že jste na některé otázky odpověděli NE, opětovně zvažte pořízení zvířete.

B. Rozhodli jste se pořídit kočku. Kde ji získat?

Zvažte adopci, mnoho nádherných koček čeká v útulcích na nový domov.
Zeptejte se svého veterináře, zda nezná seriózní chovatele, nebo kontaktujte Sdružení chovatelů koček www.schk.cz, popřípadě chovatelský klub vybraného plemene.
Pokud hledáte kotě v inzerátech na internetu, buďte obezřetní a řiďte se radami uvedenými v Tipech pro nákup koček přes inzerát.
Pořízení kočky v zahraničí má svoje specifika. Nákazová situace jiných zemí se může od situace domácí významně lišit, zejména převoz zvířete z tzv. třetích zemí (mimo EU) může představovat riziko pro zdraví zvířat i lidí (např. vzteklina, echinokok,…). Počítejte proto s vyšší administrativní zátěží a předem si ověřte podmínky nejen pro dovoz do ČR, ale i podmínky zemí, přes které by mělo zvíře cestovat. Pamatujte také, že tzv. obchodní přesun zvířete má jiná pravidla, než když si berete svého mazlíčka v rámci EU s sebou na dovolenou (např. povinné vyšetření zdravotního stavu, vystavení úředního osvědčení). Bližší informace získáte na https://www.svscr.cz/cestovani-se-zviraty-v-zajmovem-chovu/, https://www.svscr.cz/obchodovani-s-veterinarnim-zbozim/presuny-psu-kocek-fretek/.

C. Výběr konkrétního inzerátu, úkony, které lze provést před kontaktováním prodejce

Jsou údaje uvedené v inzerátu nevěrohodné? Ověřit spolehlivost prodejce a uvedené kontakty v inzerátu: telefonní číslo, e-mail, fotografii zvířete můžete přes internetové vyhledávače. Varovat Vás může stejná fotografie zvířete na stránkách, které nemají nic společného s prodejcem, rozdílné kontaktní údaje u stejného prodejce nebo inzerátu.    
Je v inzerátu uvedeno, že nabízí čistokrevnou kočku a není uvedeno, že má průkaz původu? Průkaz původu u tzv. čistokrevných koček nejčastěji chybí tam, kde jejich rodiče na přijetí do registrovaného chovu jednoduše nemají předpoklady (např. zdravotní, povahové, neodpovídají vzhledem standardu).
Je cena zvířete vybraného plemene podezřele nízká? Může to svědčit o odchovu koček v nevhodných podmínkách nebo zavádějících informacích o plemenné příslušnosti. Chovatelé koček s průkazem původu svá zvířata často testují na genetická a infekční onemocnění, náklady na tato vyšetření se promítnou v pořizovací ceně kotěte. Informujte se u organizací sdružujících chovatele příslušného plemene.

V případě, že jste na otázky č. 1 a č. 2 odpověděli ANO, buďte při nákupu a převzetí zvířete velmi obezřetní.

D. Převzetí zvířete a kontakt s prodejcem

Chovatel/prodejce nejeví zájem o Vaši motivaci, která Vás vede k pořízení zvířete ani o podmínky chovu, které se chystáte vytvořit?       
Chovatel/prodejce opakovaně odmítá Vaši žádost, podívat se na kočku přímo v chovu nebo na rodiče či sourozence zvířete?
Žádá prodejce o předání zvířete mimo chov, např. benzínová stanice, parkoviště obchodního centra, atd.?
Nabízí chovatel/prodejce slevu při rychlém jednání?                        

V případě, že jste na některé z těchto otázek odpověděli ANO, buďte při nákupu a převzetí zvířete velmi obezřetní, ale spíše od nákupu upusťte.

E. Zdravotní a psychický stav přebíraného zvířete

Před převzetím si zvíře pozorně prohlédněte a pozorujte jeho chování. Také můžete provést kontrolu prořezání zubů zvířete, podle které můžete zjistit věk zvířete. Zvíře nemá prořezány třenové zuby, pouze přední řezáky či dokonce nemá žádné mléčné zuby? Může se jednat o zdravotní problém nebo spíše o zvíře, které je mladší 84 dnů, a tudíž dle zákona nesmí být odstaveno od matky.

Položte si následující otázky:

Bojí se zvíře, reaguje nepřiměřeně na různé podněty (zvuky, prudké pohyby…) s ohledem na změnu prostředí (vesnice/město, míra provozu atd.)?
Má nekvalitní srst (slepené, špinavé chlupy, zapáchá)?
Vykazuje známky napadení vnějšími parazity (např. přítomnost blech, jejich výkalů apod.)?
Je patrný výtok z očí, nosu či uší?                        
Trpí průjmovým onemocněním (znečištění v oblasti konečníku)?

V případě, že jste na některou z těchto otázek odpověděli ANO, buďte obezřetní a zvíře s těmito projevy od prodávajícího nekupujte nebo vyžadujte nápravu stavu před koupí.

F. Dokumentace

Odmítá chovatel/prodejce vystavit smlouvu o koupi zvířete, uvést své kontaktní údaje, popř. předložit občanský průkaz či jiný doklad totožnosti pro kontrolu údajů uvedených ve smlouvě?
Předal Vám prodávající nedostatečně vyplněný očkovací průkaz? Pokud prodávající uvádí, že byla kočka očkována, měly by být v průkazu záznamy o všech podaných látkách, potvrzené soukromým veterinárním lékařem.
 Jsou nálepky použitých očkovacích látek viditelně poškozené, chybí jim číslo šarže nebo datum použitelnosti, popř. chybí razítko a podpis veterinárního lékaře?
Odmítá vás prodávající informovat, jak bylo zvíře ošetřováno proti parazitům (přípravek, množství, kdy) nebo jakým způsobem bylo krmeno (typ krmiva, dávka, četnost krmení)? Zmiňuje nabídka, že zvíře nebylo dosud podrobeno parazitárnímu ošetření? Nenakupujte od chovatelů, kteří neprovádí ošetření proti parazitům, každý by Vám měl být schopen sdělit jakým přípravkem a způsobem toto ošetření zajišťuje.

V případě, že jste na některé z těchto otázek odpověděli ANO, rozhodně kočku nekupujte.

Prodejce by vám měl také předat očkovací průkaz zvířete s uvedenými záznamy o odčervení a ošetření proti vnějším parazitům. Pokud kupujete kočku s průkazem původu, vyžadujte průkaz původu. Pokud kočka pochází ze zahraničí, je zákonná povinnost, aby měla vystavený Pas zvířete v zájmovém chovu, který v tomto případě nahrazuje očkovací průkaz.

fretek/.

C. Výběr konkrétního inzerátu, úkony, které lze provést před kontaktováním prodejce

Jsou údaje uvedené v inzerátu nevěrohodné? Ověřit spolehlivost prodejce a uvedené kontakty v inzerátu: telefonní číslo, e-mail, fotografii zvířete můžete přes internetové vyhledávače. Varovat Vás může stejná fotografie zvířete na stránkách, které nemají nic společného s prodejcem, rozdílné kontaktní údaje u stejného prodejce nebo inzerátu.    
Je v inzerátu uvedeno, že nabízí čistokrevnou kočku a není uvedeno, že má průkaz původu? Průkaz původu u tzv. čistokrevných koček nejčastěji chybí tam, kde jejich rodiče na přijetí do registrovaného chovu jednoduše nemají předpoklady (např. zdravotní, povahové, neodpovídají vzhledem standardu).
Je cena zvířete vybraného plemene podezřele nízká? Může to svědčit o odchovu koček v nevhodných podmínkách nebo zavádějících informacích o plemenné příslušnosti. Chovatelé koček s průkazem původu svá zvířata často testují na genetická a infekční onemocnění, náklady na tato vyšetření se promítnou v pořizovací ceně kotěte. Informujte se u organizací sdružujících chovatele příslušného plemene.

V případě, že jste na otázky č. 1 a č. 2 odpověděli ANO, buďte při nákupu a převzetí zvířete velmi obezřetní.

D. Převzetí zvířete a kontakt s prodejcem

Chovatel/prodejce nejeví zájem o Vaši motivaci, která Vás vede k pořízení zvířete ani o podmínky chovu, které se chystáte vytvořit?       
Chovatel/prodejce opakovaně odmítá Vaši žádost, podívat se na kočku přímo v chovu nebo na rodiče či sourozence zvířete?
Žádá prodejce o předání zvířete mimo chov, např. benzínová stanice, parkoviště obchodního centra, atd.?
Nabízí chovatel/prodejce slevu při rychlém jednání?                        

V případě, že jste na některé z těchto otázek odpověděli ANO, buďte při nákupu a převzetí zvířete velmi obezřetní, ale spíše od nákupu upusťte.

E. Zdravotní a psychický stav přebíraného zvířete

Před převzetím si zvíře pozorně prohlédněte a pozorujte jeho chování. Také můžete provést kontrolu prořezání zubů zvířete, podle které můžete zjistit věk zvířete. Zvíře nemá prořezány třenové zuby, pouze přední řezáky či dokonce nemá žádné mléčné zuby? Může se jednat o zdravotní problém nebo spíše o zvíře, které je mladší 84 dnů, a tudíž dle zákona nesmí být odstaveno od matky.

Položte si následující otázky:

Bojí se zvíře, reaguje nepřiměřeně na různé podněty (zvuky, prudké pohyby…) s ohledem na změnu prostředí (vesnice/město, míra provozu atd.)?
Má nekvalitní srst (slepené, špinavé chlupy, zapáchá)?
Vykazuje známky napadení vnějšími parazity (např. přítomnost blech, jejich výkalů apod.)?
Je patrný výtok z očí, nosu či uší?                        
Trpí průjmovým onemocněním (znečištění v oblasti konečníku)?

V případě, že jste na některou z těchto otázek odpověděli ANO, buďte obezřetní a zvíře s těmito projevy od prodávajícího nekupujte nebo vyžadujte nápravu stavu před koupí.

F. Dokumentace

Odmítá chovatel/prodejce vystavit smlouvu o koupi zvířete, uvést své kontaktní údaje, popř. předložit občanský průkaz či jiný doklad totožnosti pro kontrolu údajů uvedených ve smlouvě?
Předal Vám prodávající nedostatečně vyplněný očkovací průkaz? Pokud prodávající uvádí, že byla kočka očkována, měly by být v průkazu záznamy o všech podaných látkách, potvrzené soukromým veterinárním lékařem.
 Jsou nálepky použitých očkovacích látek viditelně poškozené, chybí jim číslo šarže nebo datum použitelnosti, popř. chybí razítko a podpis veterinárního lékaře?
Odmítá vás prodávající informovat, jak bylo zvíře ošetřováno proti parazitům (přípravek, množství, kdy) nebo jakým způsobem bylo krmeno (typ krmiva, dávka, četnost krmení)? Zmiňuje nabídka, že zvíře nebylo dosud podrobeno parazitárnímu ošetření? Nenakupujte od chovatelů, kteří neprovádí ošetření proti parazitům, každý by Vám měl být schopen sdělit jakým přípravkem a způsobem toto ošetření zajišťuje.

V případě, že jste na některé z těchto otázek odpověděli ANO, rozhodně kočku nekupujte.

ZDROJ: https://www.svscr.cz