KONTAKT/REZERVACE

Chovatelská stanice ruských modrých koček Vamiron, CZ
chovatel: Miroslav Čech, Praha
e-mail: gmprague@gmail.com

Ačkoliv jsou naše kočky již vykastrované, máme pro Vás skvělou zprávu.
Pokud jste připraveni otevřít svá srdce novému členovi rodiny, neváhejte se spojit s prověřenými kolegyněmi, které budou nadšeně sdílet více informací o těchto úžasných koťátkách která jsou plné lásky a hravosti a jsou připravena najít svůj domov.
Pro získání dalších informací o dostupných koťatech, kontaktujte prosím tyto registrované chovné stanice, i když zrovna koťátko není k dispozic, můžete si jej zarezervovat, čekání se určitě vyplatí.
Sirimal Cat, CZ – https://sirimal-cat.cz/kontakt/
TASHIDELE, CZ – https://tashidele.estranky.cz/clanky/kontakt/
AKVAMARIN, CZ – http://www.akvamarin.wz.cz/index.php?obsah=kontakt
Ruská modrá Ze Suché.CZ – https://ruskamodra-zesuche.webnode.cz/kontakt/

Sledujte nás na Instagramu nebo YouTube. Chovatelská stanice Vamiron, CZ klade vysoký nárok na socializaci a připravenost kotěte do nového domova vice informací naleznete ZDE.

Naše chovatelská stanice krmí kvalitními granulemi a to vždy ve verzi GRAIN FREE (bez obilovin).
Snažíme se dopřát našim kočičkám pestrou stravu:

 • granule s vysokým obsahem sušeného masa (více než 50%) a s přírodní konzervací
 • konzervy a kapsičky s vysokým obsahem masa
 • kvalitní 100% masové směsi
 • sušené maso (pamlsky)

Státní veterinární správa (SVS) zveřejnila na svém webu novou rubriku Nákup zvířat. Nákup zvířete na inzerát, v dnešní době nejčastěji na internetu, s sebou nese i určitá rizika. Nová rubrika obsahuje doporučení formou otázek a odpovědí, která by měla snížit riziko, že si potenciální nakupující pořídí zvíře z nevhodných podmínek chovu či naletí podvodníkovi.

Tipy pro nákup koček přes inzerát               Doporučení pro nákup koček nejen přes internet

 • Důrazně nedoporučujeme koupi (např. se slevou) kotěte byť s průkazem původu, které je nabízeno na inzertních serverech s vadou očí (tekoucí tekutina z očí, občasný výtok). Chovatel vám bude tvrdit, že to vymizí, vykape se to očními kapkami…. a vymizí to, ne nevymizí to. V lepším případě dáte za léčbu více než 40 000,-Kč v tom horším vám kotě do 2 let zemře.
 • Nikdy si kotě nevyzvedejte na parkovišti u obchodního centra v Praze – Zličín, Černý Most… či někde u lesa nebo benzínky u Berouna 🙂
 • Již před rezervací koťátka se chovatele zeptejte kdy můžete koťátko navštívit (pokud vám návštěvu neumožní najděte si jiného chovatele vyplatí se to).
 • Chovatel by vám měl umožnit návštěvu koťátka ideálně po 1 povinném očkování tj. cca v 9 týdnu života kotěte.
 • Nikdy nepřebírejte kotě dříve než ve 12 týdnech jeho života ani o to nežádejte chovatele.
 • Slušný chovatel vám prodá kotě s EU pasem, čipované, několikrát odčervené a hlavně 2x očkované (nepřebírejte kotě které není 2x očkované nebo je očkované jen jednou ani s příslibem že jednou naočkuje chovatel a podruhé vy) všechny tyto úkony požadujte potvrzené veterinárním lékařem (razítko a podpis).
 • Pokud má chovatel krásné fotky, videa, desítky postů na FB ale pravidelně nezveřejňuje přehledně všechny vrhy na svém webu, …. něco je špatně, přehlednost v chovné stanici je základ, těmto chovatelským stanicím se raději vyhněte.
 • Reprodukční testy, genetické testy, odčervení a očkování jakou jsou například: FIV, FeLV, Streptococcus canis, Chlamydophila, Mycoplasma, Colorpoint genotype C/C – vždy vyžadujte potvrzené od veterinárního lékaře a to buď v euro pase (očkovací průkaz) nebo na samostatném dokumentu vydaným veterinárním lékařem. Datumové rázítko s popisem je amatérismus chovatele a je zcela neprůkazný. V oblibě tento typ používají zahraniční chovatelé ale i chovatelé v Česku a Slovensku. Do budoucna a pro bezproblémový život zvížete a majitele, je to jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou by se měl majitel zaměřit.
 • Výstavy, ocenění, tituly rodičů či dlouholetý chov vám zdravé kotě nezaručí, proto vyžadujte od chovatele testy rodičů koťat (odpověď chovatele že má uzavřený chov a že testy nemusejí dělat je neopodstatněná). Čím více zvířat se vyskytuje v chovné stanici tím vyšší je přenos infekcí snadnější. Důrazně doporučuji požadovat testy u rodičů koček, kteří přijdou do styku se psy, riziko přenosu nemocí je zde vysoké.
 • Kotě, které nemá vystavený euro-pas a potvrzení o očkování na vzteklinu nemůže opustit Českou Republiku (nemůže být převezeno ani na Slovensko).
 • Chovatelé, kteří nebudou mít na webových stránkách přehledně všechny svoje vrhy, nebudou patřit mezi doporučované chovatelské stanice.
 • Doba covidová je přímo stvořená pro chovatele vymlouvače proč nemůžete kotě navštívit nebo že vám ho raději dovezou, první návštěvu by jste měli vždy absolvovat u chovatele.
 • Po příchodu na návštěvu si všímejte pořádku v domácnosti, neměl by jít cítit žádný zápach, zachlupacené špinavé pelíšky …
 • Pokud má chovatel kocoura, požádejte ho o seznámení se sním (určitě by neměl přebývat v zahradním domku v nehyginickém prostředí tvořeného z OSB desek 🙂
 • Jsme rádi, že i chovatelé kteří dočetli text až zde, se i nadále budou inspirovat naší chovatelskou stanicí

Koťátka jsou po porodu v naší chovatelské stanici cca 3 měsíce, kdy projdou nezbytnými lékařskými úkony jako je 4x odčervení a 2x očkování. Současně proběhne i čipování všech koťátek a vystavení europasu. Všechny naše koťátka mají průkaz původu. V případě zájemců mimo ČR je doba prodloužena o jeden měsíc (to platí i pro zájemce z SK), kdy dojde k očkování proti vzteklině (povinné očkování). O naši kočičí chovatelskou stanici se stará naše veterinární lékařka, které k nám pravidelně dojíždí na preventivní prohlídky, a očkování. Nemusíme tak cestovat po veterinárních ordinacích, ale naše lékařka zná a pravidelně navštěvuje prostředí ve kterém koťátka vyrůstají. Od prvního dne narození koťátek, pořizujeme fotky a videa, aby nový majitel koťátka byl pravidelně informován jak koťátka rostou a hrají si. Po dohodě není problém provést video-hovor přes Whatsapp nebo FB Messenger. Mimo pravidelnou vlnu fotografií a videozáznamů zveřejňujeme průběžné informace o vrhu jako jsou např., váhy koťátek, fotografie, videa což není u chovatelských stanic obvyklé. Po prvním očkování cca v 9 týdnu, se domluvíme na osobní návštěvě naší chovatelské stanice, aby jste jako budoucí majitelé získali představu, kde naše kočičky vyrůstají, viděli kočičí mámu a jak se kotě chová mezi sourozenci. Součástí návštěvy je i „vzájemný pohovor“, kde se snažíme něco dozvědět o budoucích majitelích. Je pro nás důležité, kde budou koťátka vyrůstat. V žádném případě nepředáváme koťátka na benzinových stanicích, nákupních centrech a podobně. Koťátka jsou zvyklá na běžný ruch domácnosti, vyrůstají v prostředí kde je kladen vysoký nárok na čistotu a hygienu. Matka i otec koťátek jsou zdravotně testovány na nemoci FIV, FeLV, Streptococcus canis, Chlamydophila, Mycoplasma a jsou pravidelně odčervení. Tyto testy nejsou povinné a ne všechny chovatelské stanice je provádějí. Naše kočičky a koťátka nepřicházejí do styku s jinými zvířaty. Nevlastníme klece ani voliéry. Naše ruská modrá koťátka jsou socializovaná, naučená na kočičí wc, škrabadlo, vymazlená. Vedeme nezávazný rezervační seznam zájemců. Kotě je rezervováno závazně ve chvíli, kdy složíte zálohu. Závazně rezervované kotě již není nabízeno na prodej dalším zájemcům. Zájemci mají přednostní právo výběru z narozených koťat (řídíme se naším seznamem zájemců). Kupující mají právo vybrat jméno kotěte zapsané v rodokmenu dle podmínek plemenné knihy (bližší informace podá chovatelská stanice). Po celou dobu života kočky jsme k dispozici pro chovatelské rady a konzultace. Složený rezervační poplatek je nevratný (v případě odstoupení zájemce bude použit na krmení a náklady spojené se zrušenou rezervací a náklady spojené s dalším prodejem).