KONTAKT/REZERVACE

Chovatelská stanice ruských modrých koček Vamiron, CZ
chovatel: Miroslav Čech, Praha
e-mail: vanessa@ruskamodra.com

Další koťátka plánujeme na začátek roku 2022. Termín je pouze orientační a přizpúsobuje se potřeba naší Adélky – jen ona rozhoduje a ví kdy nastal čas :-). V případě zájmu o koťátko napište, prosím, něco o vás, odkud jste rádi vám odpovíme. Při hledání nového parťáka prosím dodržujte tyto zásady.

V případě, že vás zajímá pouze cena, obraťte se prosím na jinou chovatelskou stanici.

Sledujte nás na Instagramu nebo YouTube. Chovatelská stanice Vamiron, CZ klade vysoký nárok na socializaci a připravenost kotěte do nového domova vice informací naleznete ZDE.

Naše chovatelská stanice krmí kvalitními granulemi a to vždy ve verzi GRAIN FREE (bez obilovin) běžně k dostání ve zverimexech a na internetu.
Snažíme se dopřát našim koťátkům pestrou stravu:

  • granule s vysokým obsahem masa značky OPTIMAnova
  • máme rádi přírodu a proto používáme Smarty Tofu Cat Litter-Original rostlinnou a ekologicky odbouratelnou podestýlku, která se dá splachovat do toalety, kompostovat nebo přímo zakopat jako hnojivo
  • konzervy a kapsičky s vysokým obsahem masa
  • kvalitní 100% masové směsi (maso určené pro lidskou spotřebu)
  • sušené maso (pamlsky)

Státní veterinární správa (SVS) zveřejnila na svém webu novou rubriku Nákup zvířat. Nákup zvířete na inzerát, v dnešní době nejčastěji na internetu, s sebou nese i určitá rizika. Nová rubrika obsahuje doporučení formou otázek a odpovědí, která by měla snížit riziko, že si potenciální nakupující pořídí zvíře z nevhodných podmínek chovu či naletí podvodníkovi.

Tipy pro nákup koček přes inzerát               Doporučení pro nákup koček nejen přes internet

Koťátka jsou po porodu v naší chovatelské stanici cca 3 měsíce, kdy projdou nezbytnými lékařskými úkony jako je 4x odčervení a 2x očkování. Současně proběhne i čipování všech koťátek a vystavení europasu. Všechny naše koťátka mají průkaz původu. V případě zájemců mimo ČR je doba prodloužena o jeden měsíc (to platí i pro zájemce z SK), kdy dojde k očkování proti vzteklině (povinné očkování). O naši kočičí chovatelskou stanici se stará naše veterinární lékařka, které k nám pravidelně dojíždí na preventivní prohlídky, a očkování. Nemusíme tak cestovat po veterinárních ordinacích, ale naše lékařka zná a pravidelně navštěvuje prostředí ve kterém koťátka vyrůstají. Od prvního dne narození koťátek, pořizujeme fotky a videa, aby nový majitel koťátka byl pravidelně informován jak koťátka rostou a hrají si. Po dohodě není problém provést video-hovor přes Whatsapp nebo FB Messenger. Mimo pravidelnou vlnu fotografií a videozáznamů zveřejňujeme průběžné informace o vrhu jako jsou např., váhy koťátek, fotografie, videa což není u chovatelských stanic obvyklé. Po prvním očkování cca v 9 týdnu, se domluvíme na osobní návštěvě naší chovatelské stanice, aby jste jako budoucí majitelé získali představu, kde naše kočičky vyrůstají, viděli kočičí mámu a jak se kotě chová mezi sourozenci. Součástí návštěvy je i “vzájemný pohovor”, kde se snažíme něco dozvědět o budoucích majitelích. Je pro nás důležité, kde budou koťátka vyrůstat. V žádném případě nepředáváme koťátka na benzinových stanicích, nákupních centrech a podobně. Koťátka jsou zvyklá na běžný ruch domácnosti, vyrůstají v prostředí kde je kladen vysoký nárok na čistotu a hygienu. Matka i otec koťátek jsou zdravotně testovány na nemoci FIV, FeLV, Streptococcus canis, Chlamydophila, Mycoplasma a jsou pravidelně odčervení. Tyto testy nejsou povinné a ne všechny chovatelské stanice je provádějí. Naše kočičky a koťátka nepřicházejí do styku s jinými zvířaty. Nevlastníme klece ani voliéry. Naše ruská modrá koťátka jsou socializovaná, naučená na kočičí wc, škrabadlo, vymazlená. Vedeme nezávazný rezervační seznam zájemců. Kotě je rezervováno závazně ve chvíli, kdy složíte zálohu. Závazně rezervované kotě již není nabízeno na prodej dalším zájemcům. Zájemci mají přednostní právo výběru z narozených koťat (řídíme se naším seznamem zájemců). Kupující mají právo vybrat jméno kotěte zapsané v rodokmenu dle podmínek plemenné knihy (bližší informace podá chovatelská stanice). Po celou dobu života kočky jsme k dispozici pro chovatelské rady a konzultace. Složený rezervační poplatek je nevratný (v případě odstoupení zájemce bude použit na krmení a náklady spojené se zrušenou rezervací a náklady spojené s dalším prodejem).

CzechDutchEnglishFrenchGermanHungarianPolishRussian