VÝSTAVY

XI. + XII. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA KOČEK, 27.11.2016, Výstaviště LYSÁ NAD LABEM

Vanessa získala ocenění CAC

Mezinárodní výstava koček Zdice 16. října 2016

Vanessa získala ocenění: EX2

O tom, zda pojedeme s Vanesskou na výstavu jsme docela dlouho přemýšleli.
Nejbližší výstava byla ve Zdicích, což je kousek od Prahy, tak to zkusíme.
Začínáme řešit přihlášku a její vyplnění. Pro úplného začátečníka to není, ale naštěstí dostáváme pomoc od organizátorů a přihlášku můžeme podat společně s poplatkem.
Den „D“ může začít 🙂 Sobota ráno, chystáme se na cestu. Vanesska kouká, že se jí v chodě hromadí její hračky a pelechy. Když uvidí cestovní koš, kouká ještě víc a netuší, co se děje. Asi za hodinu se ocitáme před kulturním domem a jdeme na vstupní lékařskou prohlídku (kontrola platného očkování). To už Vanesska dává značně najevo, že se jí to vůbec nelíbí a vůbec nechápe, proč na ní ta paní má sahat. Sem tam se ožene packou, sem tam zakňourá, ale dobře nakonec se nechá rychle prohlédnout a jdeme se podívat na klec.
Okolní klece se začnou rychle plnit a kreativita majitelů na výzdoby klecí nemá hranice 🙂
Některé jsou vkusné, u některých chybí střelnice a medvědinec.
Vanesska zatím kouká a sleduje, ale už je jasné, že se jí tam prostě nelíbí. Po hodině si zaleze pod pelíšek a je rozhodnuta, že tam zůstane. Jídlo, vodu a hračky ignoruje.
Zjistíme, že máme kategorii 4 a čekáme na své číslo. Někteří soutěžící kočky ještě pudrují, upravují a chvílemi není jasné, zda se jedná o soutěž koček nebo kadeřnická show.
Mezi tím na pódiu probíhají první soutěžní kola, kde se kočky představují, natahují atd. Přemýšlím, že naše Vanessa se tedy moc od cizích netáhnout nenechá (doma není problém) a začnu se dívat, kolik je v sále východů a kudy Vanessa vezme asi roha 🙂
Náš čas nastal. Přechod z klece do klece na pódium proběhla relativně v pohodě, protože Vanessa chudák netušila, co se děje, tak jen koukala. Když jsme šli před porotce, tak se kroutila, šponovat se nechtěla, prostě se jí to vůbec nelíbilo. Porotce říkal hodnocení, ale nevnímali jsme ho, protože nebylo jasné, zda se Vanessa vytrhne z ruky nebo ne.
Celé to trvalo asi 5 min a bylo po výstavě. Dalších x hodin se čekalo na výsledky, kde jsme získali EX2.

Druhá výstava proběhla v Lysé nad Labem, kdy Vanessa ještě více ukázala, že se jí tam nelíbí a rozhodně se nenechá natahovat nebo předávat do cizích rukou. V momentě, kdy si jí porotce vzal do rukou, tak se Vanessa naježila a začala prskat. Pán rychle pochopil, že to nemá smysl a gestem ruky ukázal na klec :-), ale dojem asi udělala, protože získala CAC.

Co se týče atmosféry výstav: jsou tam stánky různých prodejců s hračkami, stelivem, šáchorem a krmení. Mezi vystaviteli si můžete vyměnit rady a tipy k chovu. Někdo je sdílný, někdo se tváří jak mistr světa a neodpoví ani na pozdrav atd. V Lysé nás ještě zaujal velký stánek s cukrovinkami typu Matějská pouť, kde byly odkryty pendrekoví hadi atd., takže si dovedete představit, jak tam vzduchem lítaly chlupy z česání atd., a to všechno se hezky ukládalo na ty rozbalené cukrovinky 🙂

Závěr? Je dobré zkusit jednu, dvě výstavy, ale pokud Vám kočka dává najevo, že to opravdu není její záliba, nemá smysl jí tam vůbec brát. Jsou kočky, které si výstavy užívají (opravdu jsem takové viděl) a jsou kočky, které to stresuje.

CzechDutchEnglishFrenchGermanHungarianPolishRussian