FOTKY / VIDEA

Hodně teď odpočívám a březost mi sluší

Vanessa má za sebou rok a tři měsíce života, dvě výstavy a přichází čas na to, zda se stane matkou nebo ne, protože jsme založili chovatelskou stanici VAMIRON bylo rozhodnutí rychlé.
Je potřeba sehnat ženicha!! Začal lov na internetu, diskuze, články atd., až najednou se objevila stránka paní Hamerníkové a chovatelská stanice Hameja Blue, Cz, kde byl kocourek CHAMPION Czar Pyotr von Rhiannon, DE (neznačkuje a není agresivní). Hned jsme paní Hamerníkové napsali, ta velmi rychle ochotně začala komunikovat. Požádala nás o rodokmen a provedla ověření, zda není mezi Vanessou a Péťou příbuzenská shoda. Nebyla, takže bylo domluveno.

Začalo běhání na veterinární kliniku a zajištění testů: FIV, FELV, Strepococcus canis
Výsledky byly negativní, takže Vanessa je připravena, už stačí jen aby se ozvala příroda.

Začátkem prosince se u Vanessky ozvala příroda a jelo se do Sadské k Péťovi. Pro nás to byla neznámá, protože se na internetu dočtete, že stačí jedna návštěva, kočky v koupelně …, vy dáte kafe a jede se domů. U paní Hamerníkové to probíhá úplně jinak ….

Paní Hamerníková nás velmi mile přivítala a z jejího povídání bylo jasné, že je kočičí máma, která je do chovu koček velmi zapálená, a hlavně je sdílná pro všechny možné rady. Vanesska koukala z košíku, kde se to ocitla. Vešli jsme do pokoje, který byl rozdělený na dvě části, něco jako voliéry. „Hmm, tak tady Vanessu nenechám“ řekl jsem si, ale až s odstupem času jsem zjistil, že to má paní Hamerníková velmi dobře promyšlené a chovatelsky správě nastavené. Pokud by je dala s Péťou hned k sobě, pro někoho z nich by to nedopadlo dobře. Vanesska byla vypuštěna do své části a v druhé části jí začal registrovat Péťa. Nikdy by mě nenapadlo, že kocour může „zpívat“, prostě Péťa (mimochodem velký mazel) začal chodit kolem pletiva, otírat se, hlasitým zvukem vysílal signály na Vanessu. Ta zatím nereagovala a vyděšeně koukala. Vanessku jsem u paní Hamerníkové a Péti nechali 5 dní, kdy proběhlo krytí. Každý den nám paní Hamerníková psala, jak se novomanželé 🙂 mají atd.
První krytí a maximální pozitivní zkušenost s chovatelkou, kdy víme, že byla v dobrých rukou.

Je polovina ledna a Vanesska je březí, už přibrala 600g (3,5kg), mohutní a začátkem února bude mít svoje první koťátka. Těšíme se, ale zároveň víme, že to bude tzv. mazec 🙂

CzechDutchEnglishFrenchGermanHungarianPolishRussian